//
Tu lasi...
From LATVIA With LOVE, Interesanti fakti, Kurp aiziet?, Made in Latvia, Notiek Latvijā, Orange Jaunumi, Pasākumi Rīgā, Pievēs Uzmanību, Svaigas Idejas, Svētku noskaņojums, Ģimenes atpūta

RĪGAS ZOOLOĢISKĀ DĀRZA JUBILEJAS MONĒTA

Latvijas Banka par godu Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza simtgadei laida apgrozībā sudraba jubilejas monētu „Rīgas Zooloģiskais dārzs”. 

Monētas priekšpusi (aversu) grezno 1912. gadā būvētie Rīgas Zooloģiskā dārza ieejas vārti un ciemos aicinoša eksotisko dzīvnieku „godasardze”, bet monētas otrā pusē (reversā) redzami aplī izkārtoti septiņu dzīvnieku attēli. Visi attēlotie dzīvnieki simts gadu periodā ir bijuši nozīmīgi simboli Zooloģiskā dārza darbībā. Par šiem dzīvniekiem vairāk varēs uzzināt monētas prezentācijas laikā.

Zooloģiskais dārzs ir ļoti pateicīgs Latvijas Bankai par uzņēmību un neatlaidību, īstenojot ārkārtīgi sarežģīto un unikālo, kā arī tehniski ļoti grūti realizējamo monētas dizainu! Ceram, ka arī šī monēta plūks „zelta laurus” un iegūs starptautisku atzinību.

This slideshow requires JavaScript.

Mākslinieks Ivars Mailītis labo savu kļūdu

Diemžēl viena monēta ir krietni par mazu, lai uz tās attēlotu visas vairāk nekā 400 Rīgas zoodārzā eksponētās dzīvnieku sugas. Tad nu vienu – ļoti, ļoti svarīgu dzīvnieku sugu mākslinieks Ivars Mailītis monētas maketā bija aizmirsis iezīmēt… Ezīti! Ja ņem vērā to, ka viens no Rīgas zoodārza dibināšanas pamatmērķiem bija Latvijas vietējās faunas demonstrēšana, šī dzīvnieka attēla klātbūtne uz monētas bija teju vai obligāta!

Bet Ivaram Mailītim palaimējies – līdz ar Zoodārza jubilejas monētu Latvijas Banka laidusi apgrozībā arī lielisku 1 lata apgrozības monētu ar eža attēlu, kuras grafisko dizainu veidojis mākslinieks Andris Vītoliņš un ģipša modeli – tēlniece Laura Medne. Tad nu cienījamie mākslinieki Ivars Mailītis un Ligita Franckeviča, lai izpirktu savu aizmāršību, Zoodārza jubilejas monētas prezentācijas laikā apņēmušies kļūt par Rīgas zoodārza ežu aizbildņiem un „patroniem”!

Creative Commons LicenseThis workis licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 Unported License ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz portālu Orange Weekends Blog

Diskusijas

Vēl nav komentāru.

Atstāj savu komentāru

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

Lielākās Tortes pasaulē
Kādu Rīgu tu vēlētos redzēt nākotnē?

Seko mums

Baltic2go.info Catalog

Čivinam

Copyrights

Creative Commons License This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 Unported License ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz portālu Orange Weekends Blog

All Rights Reserved. Copyright © 2012 Orange Weekends Blog

MyFreeCopyright.com Registered & Protected
%d bloggers like this: