//
Dzīvnieku mīlestības momenti

This slideshow requires JavaScript.

Mājdzīvnieki nav tikai ģimenes rotaļlietas. Pie tam mīlestība ir nepieciešama, gan suņiem, gan citiem mīluļiem. Kā dzīvnieki sadzīvojas un kāpēc plēšās? Vai dažādu sugu dzīvnieki var atras kopēju valodu? Kinoloģe Zane deva atbildes Orange Weekends blogam.

Zane vairākkārt uzsver, ka suņiem un citiem dzīvnieciņiem, tāpat kā cilvēkiem, vajadzīga mīlestība. Pati speciāliste cenšas ieklausīties suņu noskaņojumā un ir pieradusi paļauties uz četrkājainajiem draugiem un viņu izrādīto uzvedību.

Cilvēciskie dzīvnieki

Dzīvnieki bieži ir daudz cilvēcīgāki nekā cilvēki. Dzīvnieki ne no šā, ne no tā nekad nebruks virsū. Tam apakšā ir kaut kas, kāpēc viņi to dara, kā sacija Zane

Arī agresīvā suņu uzvedībā bieži vainojams cilvēks, viņa uzvedība un attieksme. Maziem kucēniem, līdzīgi kā cilvēkbērniem, vajadzīga pakāpeniska pierašana, uzmanība un daudz laika: Nevar paņemt mājās sunīti un redzēt viņu tikai no rīta un vakarā. Ja bērnam neiemācīsi ābeci, viņš lasīt neiemācīsies. Ar sunīti ir tieši tas pats, kā sacija Zane

Turklāt ar suni jāstrādā visu mūžu: Suns arī pilnveidojas. Suņa intelekts varbūt nav tik augsts kā cilvēkam, bet… Viņš ir dabas bērns, kā sacija Zane

Dzīvniek ir uzticams draugs, kas paliks blakām un atbalstīs bēdās un priecāsies ar jums laimē. Uz viņu var paļauties un apmaiņā pret savu uzticību viņš paprasīs tik vien mīlestību pretī. /Orange Weekends/

 

Rejošā šinšilla

Runājot par dzīvnieku savstarpējo sadzīvošanu, Zane pastāsta arī par kādu pārsteigumu, ko viņai sagādājusi šinšilla, kas ikdienu pavadīja kopā ar suņiem. Pēkšņi kādu dienu šinšilla sākusi riet: Tāds kluss, aizsmacis rējiens.

 

Zane uzskata, ka dažādi dzīvnieki, piemēram, šinšilla un suns, no bērnības kopā auguši, saprot viens otru, kaut arī runā katrs savā valodā.

Fretka palīdz auklēt suņa bērnus

Kā vēl piemēru viņa min kādu kucēnu, kas audzis pie saimniekiem, kuru mājās bijusi fretka. Kad viņai vēlāk piedzimuši mazuļi, arī suns palīdzējis viņus auklēt.

Taksene bērnus vaktēja un nesa pie mātes, kad viņiem bija jāēd. Viņa uzņēmās aukles pienākumus. Abas kopā gulēja, kopā spēlējās. Nebija nekādu problēmu. Viss atkarīgs no tā, kā tiek audzināts, speciāliste Zane saka un norāda, ka dažādu sugu dzīvnieku kopā dzīvošanai vajadzētu notikt jau no mazotnes.

 

Kaķis nesatiek ar suni

Viņa arī noraidīja nereti kultivēto mītu, ka suns noteikti nesatiek ar kaķi. Bieži vien suns ar kaķi spēlējas un dauzās, bet cilvēki domā, ka viņi plēšas.

Dzīvnieki, tāpat kā mazi bērni, mīl izrādīties. Mājdzīvnieki nesaskaņu pazīmes izrāda tikai tad, kad klāt ir cilvēki, bet, palikuši divatā, viņi mīļi un mierīgi dzīvo kopā.

Tomēr, ja kādās mājās suns tomēr nesatiek ar kaķi, jāvēršas pēc palīdzības pie dzīvnieku speciālista un viņš var palīdzēt abus samierināt.

Orange Weekends, pēc TVNET materiāliem.

Diskusijas

Vēl nav komentāru.

Atstāj savu komentāru

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

Lielākais modes pasākums Latvijā

Seko mums

Baltic2go.info Catalog

Čivinam

Copyrights

Creative Commons License This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 Unported License ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz portālu Orange Weekends Blog

All Rights Reserved. Copyright © 2012 Orange Weekends Blog

MyFreeCopyright.com Registered & Protected
%d bloggers like this: